Odjazdowy Bibliotekarz 2019

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 25 maja 2019 roku na wyjątkową imprezę promującą czytelnictwo. Po raz pierwszy na prawobrzeżu Szczecina odbędzie się 8. szczecińska edycja ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz” w ramach Tygodnia Bibliotek 2019 pod hasłem: #biblioteka. Uczestnicy imprezy powinni wyposażyć się w rower, pomarańczowy element stroju oraz książkę na wymianę. Zbiórka wszystkich miłośników bibliotek i książek o godz. 10.00 przy ulicy Rydla 49. Na terenie kompleksu boisk przy CKS będzie można wziąć udział w festynie „Bezpieczne wakacje” z pokazami służb mundurowych i znakowaniem rowerów, oddać honorowo krew w ambulansie lub posilić się w kawiarence festynowej. O godz. 11.00 w auli szkolnej CKS odbędzie się przedstawienie uczniów SP nr 71 „Przygody kota Umbriagi” oparte na książce Piotra Owczarskiego oraz rozmowa z autorem. O godz. 12.00 start do maratonu rowerowego! Po drodze: wizyta w Filii nr 48 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rydla, odwiedziny w miejscu powstania przyszłej Mediateki MBP na osiedlu Majowym, giełda i prezentacja książek o Kijewie przy Jelenim Stawie, wizyta w Filii nr 6 MBP w Dąbiu oraz finał na Przystani Jachtowej HOM Szczecin Dąbie z ogniskiem i występami zespołu „IGA'cki Band”. Zapraszamy!

Odjazdowy Bibliotekarz 2019, 8. edycja szczecińska - Relacja

Przygody Kota Umbriagi - przedstawienie