oddziały przedszkolne

Z życia przedszkolaka

Szanowni Rodzice,

uprzejmie informujemy, że od dnia 1 stycznia 2023 r., zmianie ulegają koszty posiłków. Dzienna stawka żywieniowa wynosi 10 zł.

Podstawa prawna: Zarządzenie nr 3/23 Prezydenta Miasta Szczecin z dnia 2 stycznia 2023 roku w sprawie opłaty za wyżywienie dzieci uczęszczających do prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych.

wyprawka "Zerówiaczka"

Serdecznie witamy J

Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-16:30.

Do oddziału przedszkolnego uczęszczają dzieci w wieku 5-6 lat.

Nasze przedszkole jest miejscem, gdzie pod wspierającym okiem specjalistów dziecko samodzielnie kroczy ścieżką eksperymentów i odkryć ku własnej samodzielności. Wchodzi w pierwsze relacje rówieśnicze i zawiera pierwsze przyjaźnie. Wszystkie zajęcia prowadzone są w formie zabawy, z wykorzystaniem ruchu, dzięki czemu wyzwala się spontaniczna dziecięca radość, rozwija twórcze myślenie, dzieci uczą się samodzielności i współpracy w grupie.

Dzieci potrzebują bodźców, ale przede wszystkim dobrze czują się                             w uporządkowanym otoczeniu, ponieważ to daje im poczucie bezpieczeństwa.

Naszą bazę dydaktyczną stanowią gry, zabawki, pomoce do zajęć edukacyjnych (zespołowych i indywidualnych oraz do samodzielnego wykorzystania przez dziecko), a także do zajęć muzycznych i ruchowych. Przywiązujemy wielką wagę do kontaktu dziecka ze słowem, staramy się jak najwięcej dzieciom czytać odwołując się do ich wyobraźni.

Maksymalnie wykorzystujemy czas przebywania dziecka wśród rówieśników stosując wiele form pracy wymagających współdziałania w zespole oraz indywidualnie pracując z dzieckiem. Przykładamy ogromną wagę do rozwoju emocjonalnego dziecka oraz jego społecznych doświadczeń wierząc, że jeśli będą pozytywne: jeśli pozycja jaką dziecko zajmie w grupie rówieśniczej będzie dla niego satysfakcjonująca, a kontakty z dorosłymi dostarczą wsparcia, to stanie się to bazą do budowania jego wiary w swoje możliwości.

W przedszkolnej  wędrówce odwiedzamy ciekawe krainy J

Kraina Wiedzy

Zajęcia, w trakcie których realizowana jest podstawa programowa .

Przedszkole w bieżącym roku szkolnym pracuje w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego „Nasze przedszkole” W. Kwaśniewskiej i W. Żaba- Żabińskiej.

Kraina Baśni

Bajkoterapia, czyli pasjonujące opowieści, które budzą ciekawość i zainteresowanie maluchów.

Kraina Zmyślnych Ruchów

Ćwiczenia ruchowe wspomagające rozwój zgodne z metodą Kinezjologii Edukacyjnej Paula Dennisona. (Skrzaty)

Kraina Buzi i Języka

Grupowe zajęcia profilaktyki logopedycznej poprawiające wymowę i swobodę mówienia u dzieci.

Kraina Liczb

Osobiste doświadczenia dziecka wspomagające myślenie i orientację za pomocą metody „Dziecięcej Matematyki” Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. (Skrzaty)

Gry i zabawy kształcące orientację przestrzenną dziecka, uczące liczenia, mierzenia długości, klasyfikowania, ważenia.

Kraina Zabawy

Zajęcia prowadzone metodami: Pedagogika zabawy Klanza i Metodą Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne.

Kraina Fantazji

Zajęcia psychologiczne rozwijające kreatywność, twórczość i inteligencję emocjonalną dziecka.

Program zdrowia emocjonalnego „Przyjaciele Zippiego”

Program pierwszej pomocy emocjonalnej „Apteczka skarbów”

Kraina Wyobraźni

Zajęcia w trakcie których dzieci mogą znaleźć ujście dla swojej kreatywności oraz nauczyć się podstawowych technik plastycznych. Tworzenie prac rozwijających talenty twórcze i wyobraźnię .

Kraina  Muzyki

Pierwsze spotkania z dźwiękami,  i instrumentami. Dzieci uczą się poczucia rytmu, współpracy z rówieśnikami w zespole oraz poznają fascynujący i bogaty świat muzyki.

Kraina  Teatru

Zabawa w tworzenie przedstawień na podstawie znanych bajek z wykorzystaniem spontanicznej twórczości i interpretacji dziecka.

ROK SZKOLNY 2023/2024

ODDZIAŁ 5-6-latków : „Skrzaty”  (s. 18)

HARMONOGRAM ZEBRAŃ DLA RODZICÓW ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

RODZAJ SPOTKANIA

PLANOWANY TERMIN SPOTKANIA

Zebranie organizacyjne.

04.09.2023  godz. 16.45

Podsumowanie pracy w I półroczu

styczeń 2024

Podsumowanie pracy rocznej

czerwiec 2024

Uprzejmie informujemy, że poza ww.  terminami odbywać się będą dodatkowe zebrania oddziałowe wynikające z bieżących potrzeb.

Konsultacje z nauczycielkami odbywaja się wg ogólnszkolnego harmonogramu dostepności nauczycieli na rok szkony 2023/2024